Dofinansowania

Obecnie w Polsce można skorzystać z kilku dofinansowań na zakup pomp ciepła. Poniżej znajdą Państwo informacje dotyczące dostępnych dofinansowań i krótkie porównanie. 

Dostępne dofinansowania

Pompy ciepła są coraz bardziej popularne, dlatego też błyskawicznie znikają z rynku. Drożeje gaz i węgiel, a UE straszy obowiązkową wymianą kopciuchów, chce też zakazać stosowania pieców gazowych. Jednocześnie można skorzystać z dofinansowań na zakup pomp ciepła – co zresztą warto zrobić. 

Dofinansowanie ,,Czyste powietrze”

Dofinansowanie dotyczy wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe i na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dowiedz się więcej

Dofinansowanie ,,Moje Ciepło”

Dofinansowanie to polega na wsparciu zakupu i montażu pomp ciepła dla nowych budynków jednorodzinnych, które przyczyni się do ograniczenia niskiej emisji powstającej w wyniku ogrzewania domów jednorodzinnych nieefektywnymi źródłami ciepła wykorzystującymi paliwa kopalne, a ponadto do wzrostu udziału OZE w finalnym zużyciu energii oraz propagowaniu odnawialnych źródeł energii.

Dowiedz się więcej

Porównanie dofinansowań